Позивачем у провадженні № 910/5630/17 стало ПАТ, яке звернулось до суду з вимогою заборонити знищення об’єкту нерухомого майна Департаментом благоустрою міста і тим самим припинити дії, що порушують його право власності. Касаційний господарський суд Верховного суду, розглянувши позовні вимоги виніс постанову від 11.04.2018 якою встановив:
Ч. 2 ст. 386 Цивільного кодексу передбачає окремий попереджувальний засіб захисту права власності, при цьому для застосування такого засобу не потрібне фактичне порушення цього права – достатньо лише обґрунтованих підстав вважати, що воно може статись у майбутньому. Так власнику, що має підстави для передбачення порушення його права власності з боку інших осіб надається право звернутись до суду з позовом про заборону здійснення ними дій, що призведуть до такого порушення.
При задоволенні вказаної вимоги, суд застосовує до відповідача заходи примусового впливу, що до заборони здійснення дій які можуть призвести до порушення права власності позивача, проте відповідач не притягується до юридичної відповідальності.